EAE Hakkında

EAE Şirketler Grubu; elektrik sektöründeki yolculuğuna, 1973 yılında kurmuş olduğu EAE Elektrik A.Ş. ile Güngören’deki fabrikasında başlamıştır. Artan üretim kapasitesi sonucu imalatını, 1995 yılında İkitelli’deki modern fabrikasına taşımıştır. 2007 yılında ise, Esenyurt’ta kurmuş olduğu fabrikalarını faaliyete geçirerek, üretim alanını arttırmıştır.


 

Kurulduğu ilk günden bu yana hızla büyüyen EAE Şirketler Grubu, 1982 yılında EAE Aydınlatma A.Ş, 1995 yılında EAE Elektroteknik A.Ş. ve 1996 yılında EAE Makine A.Ş.’yi bünyesine dahil ederek, üretimini ve faaliyet gösterdiği alanları giderek genişletmiştir.


 

Satış ağı her geçen sene daha geniş bölgelere yayılan EAE Grup, 2007 yılında İtalya Milano’ da ürünlerinin satış ve pazarlaması için kurmuş olduğu EAE İtalya'yı da grup bünyesine dahil etmiştir.


 

Grubun yurtiçinde İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Bursa ve Gaziantep’de; yurtdışında Moskova, Dubai, Abu Dabi, Bangalore, Mumbai, Yeni Delhi, Cidde, Riyadh, Kahire gibi birçok ülkede şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır.


 

EAE Grup içinde yer alan tüm şirketler %100 yerli sermayeyle kurulmuş olup, ürünlerin gelişimi şirketlerin bünyesinde yer alan Ar-Ge departmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.


 

Her biri alanında uzman kadrosuyla, gücüne güç katan EAE Grup; 1000 kişiye istihdam sağlayan, Türkiye elektrik ürünleri piyasasının önde gelen kuruluşları arasındadır.


 

EAE Grup, üretim faaliyetlerini ISO 9001 sistem kalite standardı ve ISO 14001 çevre standardına uygun şekilde sürdürmektedir.


 

Üretmiş olduğu elektrik ürünlerinin dünya standartlarına uygunluğu, KEMA ve CESI laboratuvarları tarafından yapılan testler sonucunda belgelenmiştir.


 

EAE Grup’un, İngiltere’den Taiwan’a, 65 ülkede distribütörü ve yetkili satıcısı bulunmaktadır.


 

Bugün EAE Grup; yıllara uzanan deneyimi ve müşteri odaklı hizmet politikasıyla, Esenyurt’ta 4, İkitelli’de 1 adet olmak üzere, toplamda 5 fabrikasında gerçekleştirdiği üretimleriyle; dünyanın önde gelen elektrik ürünleri imalatçıları arasında yer almanın haklı gururunu yaşamaktadır.


 
 

Bizimle İletişime Geçin

Hürriyet Mahallesi 257 Sokak No:13/B GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL

Bizi Arayın

(0212) 479 45 60

Bize Yazın

info@tekno-life.com