Makel Hakkında

MAKEL
Makel Şirketler Grubu, elektrik malzemeleri sektöründe faaliyetine 1977 yılında başlayan ve sektöründe birçok ilke imza atma başarısı gösteren Türk sermayeli bir gruptur. Sektöründe pazarın önde gelen firmalarından birisi olan Makel, uzun yıllardır Türkiye elektrik malzemeleri sektörü ihracat lideri olarak dünyanın 40 aşkın ülkesine, en son teknoloji kullanılarak ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Belirlediği stratejik planlar doğrultusunda gerek Türkiye pazarında ve gerekse yurtdışı pazarlarında istikrarlı büyümesine devam eden Makel, on yıl içerisinde Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmeyi, iç pazarda ise lider iki firmadan biri olmayı hedefliyor.

45 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Makel’in ürün yelpazesinde anahtar-priz, grup priz, otomatik devre kesiciler, sigorta kutuları, kaçak akım koruma şalterleri, kaçak akım korumalı kompakt şalterler, elektrik aksesuarları, elektronik sayaçlar, reaktif güç kontrol röleleri ve panelmetreleri bulunmaktadır. Kalite laboratuarı konusunda ülkenin en gelişmiş laboratuarlarından birine sahip olan Makel, ürünlerinin kalite testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. TSE’nin kendi dışında onaylı laboraturalarından biri olan Makel aynı zamandan Alman VDE onaylı laboratuarlarından biridir.

MAK-SAY
Mak-say üretimine, 1998 yılında elektromekanik elektrik sayaçları ile başlamış, 2002 yılında ise elektronik elektrik sayaçları üretimi ile sektördeki gücünü artırmıştır. Yeni tasarımları ile birlikte, Monofaze, Trifaze ve tek ve çift yönlü yüksek hassasiyetli endüstriyel sayaçları ile pazarın ihtiyacı olan tüm tip ve özellikte sayaçları tasarlayıp üreten Mak-say, elektronik elektrik sayaçlarında Türkiyenin en geniş ürün yelpazesine sahip tamamı yerli ve köklü bir firmadır.

Ana üretim konusu sayaç olmakla, birlikte, sektörün diğer ihtiyaçlarına yönelik olarak ürettiği ürünleri ile de dikkat çeken MAK-SAY, firmaların reaktif kompanizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği Reaktif Güç Kontrol Rölesi, güç panolarında kullanılmak üzere Voltmetre ve Multimetrelerden oluşan Panelmetreler, Sayaçların uzaktan okunmasına yönelik bir sistem çözümü olan Makel USOBİM (Uzaktan Sayaç Okuma ve Bilgi İşleme Merkezi) ile uzaktan okuma sistemlerinin temel parçalarından biri olan OSOS uyumlu tümleşik modemleri de üretmektedir.

2010 yılındaki yatırımları ile birlikte yıllık sayaç üretim kapasitesini 3 milyona çıkaran MAK-SAY, MAKEL markası altında yıllık sayaç üretimi ve yaygınlığı itibariyle elektronik elektrik sayaçları sektöründe pazar lideridir.

 

Bizimle İletişime Geçin

Hürriyet Mahallesi 257 Sokak No:13/B GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL

Bizi Arayın

(0212) 479 45 60

Bize Yazın

info@tekno-life.com