Schneider Electric’in tasarladığı yeni nesil modüler sistem “Acti 9”’ işinize, enerjinize, güvenliğinize daha fazla verimlilik sunuyor, gezegenimizin geleceğine katkı sağlıyor…

 

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, en yeni teknoloji ile geliştirdiği yeni nesil modüler sistem “Acti 9”u, 20 Nisan Salı günü Swissotel’de gerçekleşen bir lansman toplantısı ile tanıttı.

 

Toplantıda, yeni nesil “Acti 9” sisteminin hedefleri hakkında bilgi veren Schneider Electric Güç Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Bora Tuncer, “Gelişmiş bir teknoloji ile tasarladığımız Acti 9 sistemi ürünleri ile genel olarak bina ve endüstri pazarını hedefledik. Schneider Electric olarak amacımız, pazar standartlarını yukarılara taşıyarak pazarda faaliyet gösteren kullanıcılara daha teknik ve performanslı ürünler sunmak” dedi.

 
 

Acti 9 sistemi ile daha fazla verimlilik sunan çözümlerin kolayca uygulanabileceğini belirten Bora Tuncer, “Bu sistem sayesinde bina ve endüstri alanında faaliyet gösteren tüm potansiyel kullanıcılar için, (bayiler, pano üreticileri, proje ofisleri ve de son kullanıcılar) her alanda çok daha fazla verimlilik sunan çözümler üretebileceğiz. Acti 9’un en ayırt edici özelliği mutlak güvenlik ve gelişmiş hizmet sürekliliği ile işinize ve enerjinize daha fazla verimlilik sunmasıdır. Acti 9’un diğer bir özelliği de, çevre dostu bileşenleri ile enerji kayıplarını %20 oranında azaltarak gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyor olması” şeklinde konuştu.

 

Yeni Nesil Acti 9 VisiSafe konsepti ile Güvenlik için de Daha Fazlası… Schneider Electric, Acti 9 modüler serisi ürünlerinin ön yüzündeki sınıf-2 izolasyon korumasının yanı sıra, yeni VISI-SAFE konseptini de geliştirdi. VISI-SAFE, iC60 minyatür devre kesicilerde ve iID60 kaçak akım koruma cihazlarında güçlendirilmiş izolasyon sağlıyor. Devre kesici açık veya kilitliyken, koruma cihazının muhafazasında veya çıkışında, operatörün güvenli bir şekilde çalışmasına ve bakım onarım işlemlerini yapmasına da olanak sağlayan VISI-SAFE, en ağır sanayi ortam şartlarında ve eski tesisatlarda dahi, bu güvenlik unsurlarını garanti ediyor.

 

Minyatür devre kesicilerde ve kaçak akım koruma cihazlarında geliştirilen VISI-SAFE konsepti yeni ve farklı teknik özellikleri bir arada içeriyor. Cihazlar IEC60947-2 endüstriyel standartı uyarınca 6 kV darbeye ve 3.seviye endüstriyel ortam kirliliğine dayanabiliyor. Ayrıca tüm cihazlar 500 V AC yalıtım gerilimi ile çalışıyor.

 

Yeni Nesil Acti 9’un gelişmiş servis sürekliliği ile işiniz artık daha verimli… Schneider Electric tarafından geliştirilen yeni nesil Acti 9 serisi minyatür devre kesiciler ve kaçak akım koruma cihazlarına entegre edilen VISI-TRIP hata gösterge fonsiyonu ile iş verimliliği de arttırılıyor. Minyatür devre kesicilerin ve kaçak akım koruma cihazlarının ön yüzlerine dahil edilmiş VISI-TRIP fonksiyonu, bir hata yüzünden (aşırı yük, kısa devre, toprak hatası) gerçekleşen açmaları mekanik bir gösterge ile belirtiyor. Yerel gösterge amacıyla kullanılan bu fonksiyon, ek bir alarm kontağı ve bu kontağa bağlanacak bir sinyal lambası ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. VISI-TRIP fonksiyonu, tesisattan sorumlu teknik ekibin hata yüzünden açmış cihazları bir bakışta tespit edip hızlıca tekrar servis konumlarına getirmesine olanak sağlayarak (aydınlatma, havalandırma, klima) kullanıcılara konfor sağlıyor.

 

Süper Bağışık kaçak akım koruma cihazları ile uzun hizmet ömrü… Schneider Electric, Acti 9 modüler sistemiyle, direkt veya dolaylı temas ile çarpılmalara karşı insan hayatını, izolasyon hatalarından kaynaklanabilecek yangınlara karşı da tesisatları korumak için yeni “Si” tip (süper bağışık) kaçak akım koruma cihazları da geliştirmiştir. Yeni “Si” tip iID kaçak akım koruma cihazları ve iC60 Vigi kaçak akım modülleri elektriksel bozulmalara (ani gerilim darbeleri, frekans yükselmeleri, harmonikler) karşı bağışık olduğundan istenmeyen hatalı açmalara son veriyor. Ayrıca endüstriyel ortamlardaki toz, korozyon, nem ve kimyasal bileşenlere karşı ekstra koruması sayesinde uzun bir hizmet ömrünü garanti ediyor.

 

Enerjinizi verimli kullanın… Acti9 sistemi devre kesicilerinin kullanım kolaylığı sayesinde enerjinizi de daha verimli kullanabiliyorsunuz. Acti 9 ürünlerinin çift klipsli yapıda olması sayesinde artık sadece değiştirilmek istenen cihazın bara bağlantısının kesilip, yerine yeni ürün takılabilme özelliği ile bakım işlerinde büyük bir kolaylık ve zaman tasarrufu sağlıyor.

 

Hem IEC 60898 hem de IEC 60947 standartlarını karşılayan çift standartlı bir ürün olan iC60N minyatür devre kesiciler, ister konut, ister sanayi, ister ticari binalar olsun, her türlü uygulamada seçim kolaylığı sunuyor. Acti 9 ürün ailesindeki yeni referans sistemi ise ürün seçiminde yapılan hataları ortadan kaldırıyor.

 

Isı kayıplarında %20 oranında azalma ile gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkı… Uzun hizmet ömrü ile çevre korumasını birleştiren Acti 9 ürünlerinde yapılan teknolojik iyileştirme sayesinde cihazlardaki enerji kaybı %20 oranında azaltılabiliyor. Bu da 20 yıllık bir işletim sürecinde devre başına 50 ila 100 kW’luk bir enerjinin ısıya dönüşüp kaybolmaması anlamına geliyor.

 

%100 geri dönüştürülebilir… 100% geri dönüştürülebilir ve geri kazanılabilir bileşenlerden oluşan Acti 9 sistemi ile gezegenimizin sürdürülebilir geleceğine katkı sağlanıyor.

 

 

Bizimle İletişime Geçin

Hürriyet Mahallesi 257 Sokak No:13/B GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL

Bizi Arayın

(0212) 479 45 60

Bize Yazın

info@tekno-life.com