Schneider Electric Tarihçe

Schneider Electric, 1836'da başlayan ve günümüze kadar devam eden yolculuğunda kendisini enerji yönetiminde global bir uzman konumuna taşımıştır.

Demir çelik sanayi ile başlayan yolculuk, 19.yy'da ağır makine ve gemi inşaası sektörlerinde devam etmiş ve 20.yy'da elektrik ve otomasyon yönetimine transfer olmuştur. 170 yıllık bir geçmişi arkasında bırakan Schneider Electric artık enerjinizle daha fazlasını vaad eden bir çözüm sağlayıcı haline gelmiştir. Bu dönüşümü keşfedin.

19. yüzyıl
1836: Schneider kardeşler, zor durumda olan Creusot dökümhanelerini (71) devraldı. İki yıl sonra Schneider & Cie şirketini kurdular.
1891: Askeri teçhizat alanında uzmanlaşan Schneider, henüz gelişmekte olan elektrik pazarına girmeye karar vermiştir.

20. yüzyılın ilk yarısı
1919: Schneider, Avrupa Endüstriyel ve Finansal Birliği (EIFU) aracılığıyla Almanya ve Doğu Avrupa pazarlarına girdii. Bunu izleyen yıllarda Schneider, Westinghouse ile birlikte büyük bir uluslararası elektrik grubu haline gelmiştir. Grup, elektrik santralleri ve elektrikli lokomotifler için motorlar ve ekipmanlar üreterek faaliyet alanını genişletmiştir. Savaş sonrası: Schneider, giderek silah ve cephane üretiminden uzaklaşmış ve inşaat, demir comma çelik işleriyle elektriğe dönmüştür. Şirket farklılaşmak ve yeni pazarlara açılmak için organizasyon yapısını tamamiyle yenilemiştir.

20. yüzyıl sonları
1981-1997: Schneider Electric dikkatini elektrik endüstrisine vermeye devam etti. 1988’de Telemecanique, 1991’de Square D ve 1992’de Merlin Gerin’in Schneider Electric Grubu’na dahil olmasıyla, şirket elektrik pazarında önemli bir yer edindi. 1999: Elektrik dağıtımında Avrupa'nın 2 numaralı kuruluşu olan Lexel'in satın alınmasıyla elektrik tesisat malzemeleri alanında faaliyet gösterilmeye başlandı. Mayıs 1999'da Grup, elektrik alanındaki uzmanlığının daha açık bir şekilde vurgulanması içinşirket adını Schneider Electric olarak değiştirdi. Grup, hızlandırılmış büyüme ve rekabetçilik stratejisine odaklanmıştır.
2000-2009: Organik büyüme ile Schneider Electric’in önemli bir pazar payına sahip olduğu yeni segmetler: insan-makine iletişimi, UPS - kesintisiz güç kaynağı, hareket kontrolü, Ses-Veri-Görüntü, Algılama Teknolojisi, Bina Otomasyonu ve güvenliği, (Digital, Crouzet, APC, Clipsal, MGE UPS Systems, TAC, Pelco, Xantrex, Andover Controls…).

 

Bizimle İletişime Geçin

Hürriyet Mahallesi 257 Sokak No:13/B GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL

Bizi Arayın

(0212) 479 45 60

Bize Yazın

info@tekno-life.com